Csak a negyedik legproduktívabb a szombathelyi Illés Akadémia, de így is 299 millió forintos támogatást kap az MLSZ-től

Bazsi Farkas 2020-05-22 14:32:43.000000
Produktivitás - ez az új csodafegyvere a szövetségnek.

Új támogatási rendszert fejlesztett ki a Magyar Labdarúgó Szövetség, ami a produktvitási mutató alapján árazza be eztán a magyar utánpótlás nevelést. 

A Produktivitás alapja a pályán eltöltött idő, amelyet a pontszámítási rendszer a mérkőzés szintje és a játékos életkora alapján súlyoz. Ha egy hazai játékos végigjátszik egy meccset az NBI-ben, akkor minden pályán töltött percért egy pontot, azaz a teljes játékidőre számítva összesen 90 pontot kap. A 90 ponton a nevelőegyesületei a nevelési idő arányában osztoznak.  A saját nevelésű játékosok pályára lépése extra pontokat ér. A pályán töltött percek után kapott pontokat szorzók segítségével súlyozza a rendszer. A legmagasabb, 3-as szorzó a TOP 5 külföldi bajnokságban valamint az A-válogatottban pályán töltött idő után jár. Így kapjuk meg a végleges pontokat - magyarázza a rendszer lényegét a szövetségi útmutató. 

A produktivitási rendszert egyéves előkészítő munka, és a nemzetközi minták tanulmányozása előzte meg. A 2017–2018-as szezon második felében került sor a tesztidőszakra, a július 21-én rajtoló, új szezontól pedig már ezen pontok alapján részesülhetnek támogatásban a klubok.

A támogatásokból nemcsak a 32 profi klub részesülhet – a négymilliárd forintos keretből közel 400 egyesület juthat forrásokhoz minden idény után.

Kedden tartott sajtóbeszélgetést az MLSZ, ahol egyrészt a rendszer lényegét ismertették az újságírókkal, másrészt pedig az előző szezon számai alapján kiosztott támogatásokról is beszéltek. A tavalyi idény számai pedig azt mutatják, hogy a legjobb öt klub:  

  • MTK 145 584 pont
  • Puskás Akadémia (98 093)
  • Budapest Honvéd (90 961)
  • Illés Akadémia (74 787)
  • Vasas (67 047) 

Az MLSZ honlapja szerint összesen 492 olyan klub volt, amelyik legalább egyetlen pontot szerzett. 

A kép azonban kicsit csalóka, hiszen a számok nem feltétlen azt mutatják, hogy az élvonalbeli csapatok előszeretettel szerepetetik a fiatalokat a pályán. Egyrészt a rendszer akkor is a nevelőegyesületet támogatja, ha a focista egy másik klub színeiben lép pályára. Másrészt pedig a rendszer része az NB II is, ennek a bajnokságnak pedig nemrég emelték meg a létszámát 20 csapatosra. Bár igaz, hogy a rendszer kevesebb pontot ad akkor, ha a játékos csupán a másodosztályban lép pályára.

A jelenlegi élvonalbeli szezon első fordulójának ponttermése alapján a Haladás kihúzhatja magát, hiszen ott áll a dobogón a Debrecen, és a Puskás Akadémia között. 

Na de mennyi is az annyi? 

Egy pont 4000 forintot ér, ennek alapján aztán lehet számolgatni.

Az Illés Akadémia a fiatalok után 299 milliót tehet zsebre.

A dobogós MTK 582 millióval dústhatná a költségvetését, ha nem lenne az MLSZ által bevezetett 450 milliós kifizetési plafon. 

Címlapgrafika: MLSZ

Szólj hozzá!

Egy szombathelyi covidos beteg halála után 9 nappal tudta csak meg a család, hogy mi történt

Ez is csak annak volt köszönhető, hogy a családtagok rendíthetetlenül hívták a kórházat. Az önkormányzat már elhamvasztásra küldte az elhunytat, amire a hozzátartozók egyáltalán tudomást szereztek a gyászhírről.

A SÁRVÁRI POLGÁRMESTER A TERVEZETT MUNKÁSSZÁLLÓRÓL: HANGULATKELTÉS!

Kondora István azt mondja, olyan megoldást terveznek, amely mindkét fél számára megnyugtató lesz.

ALMAFA NŐJNAGYRA
valami lófasz

valami lófasz bf

sfsdfsdfs

dfgfdgdf

qwe

eqwe

aaaaaa

aaaaaaaaaaa

Ezeket az alkatrészeket fogják Szombathelyen gyártani az elektromos autókba

Ha elektromos autót vennél a jövőben, ezen komponensek készültek a városodban

Már a tévécsatornákon is azt üzenik, hogy maradjunk otthon

Az üzenet főleg a csatornák logói mellett jelenik meg.

asd

asd

test67

test67