Megrázó felfedezésre bukkantak egy lengyel bolhapiacon: egy náci fotókat tartalmazó világháborús fényképalbum került elő, amit vélhetően egy haláltábor áldozatának bőréből készítettek.
A fényképalbum borítóján tetoválás nyomait és emberi szőrzetet lehetett felfedezni, ráadásul feltűnően kellemetlen szaga volt. Az albumot az auschwitzi holokausztmúzeumba vitték, ahol a szakértők megállapították: nem kérdéses, hogy az album az emberiség elleni bűncselekmény bizonyítéka.

A gyanú szerint az albumot a buchenwaldi koncentrációs táborban készítették, ahol a hírhedt Ilse Koch tevékenykedett. A táborparancsnok Karl-Otto Koch feleségének rémtetteire a táborlakók beszámolói derítettek fényt: nappal ostorral járkált a barakkok között és megkorbácsolta a foglyokat, terhes nőket üldöztetett a kutyáival, valamint kényszerítette a rabokat, hogy az ő szórakoztatására folytassanak perverz szexuális tevékenységeket.

Emellett az a hír járta, hogy az érdekesnek talált tetoválásokkal rendelkező férfi foglyokat megölette, bőrükből asztalterítőt, albumokat és lámpaernyőt készíttetett, az utóbbihoz pedig emberi hüvelykujjból gyártott villanykapcsolót - innen kapta a "Lámpaernyő Hölgye" elnevezést.

A „buchenwaldi boszorkányként” is emlegetett nőt a háború után életfogytiglani büntetésre ítéltek, az emberi bőrkikészítéssel kapcsolatos vallomásokat azonban az ügyészség nem használta fel, mivel nem találtak elegendő bizonyítékot. Koch végül 1967-ben öngyilkosságot követett el az aichachi női börtönben - felakasztotta magát az ágya felett lévő lámpára.

Szólj hozzá!
Ez is csak annak volt köszönhető, hogy a családtagok rendíthetetlenül hívták a kórházat. Az önkormányzat már elhamvasztásra küldte az elhunytat, amire a hozzátartozók egyáltalán tudomást szereztek a gyászhírről.
Kondora István azt mondja, olyan megoldást terveznek, amely mindkét fél számára megnyugtató lesz.

Ha elektromos autót vennél a jövőben, ezen komponensek készültek a városodban
Az üzenet főleg a csatornák logói mellett jelenik meg.