Az osztrák Krone Zeitung tudósítása szerint valószínűleg amerikai légibombát fedezett fel egy drón a burgenlandi Jennersdorfban (Gyanafalván), Szentgotthárd szomszédságában. Ilyenekkel pusztítottak Szombathelyen, 1945 március 4-én.
Jennersdorf, magyarul Gyanafalva, a trianoni döntés nyomán került Ausztriához, 1921-ben. A szentgotthárdi járás egyik fontos települése volt, de csak kevés magyar lakta. Felmérés szerint 1910-ben az 5 ezer lakosból 4 ezer 800 volt az osztrák, a többi magyar, szlovén, horvát. Az elcsatolás után járási székhely lett, fontos kereskedelmi központ Graz, illetve a déli települések irányába (Fehring, Graz). Várossá az 1977-ben nyilvánították, akkor 4,5 ezren lakták, a magyarok száma 20 körül volt. A városban ma is sok magyar talál munkát, mivel fejlett az infrastruktúra és a bolthálózat.

Információink szerint régóta sejtették, hogy bomba van a földben, de ez csak egy teszt után derült ki egyértelműen. Egy helyi rendőr elmondta, hogy a sikeres drón teszt a jövőre nézve is biztató, mivel „sok hasonló tárgy lehet még a földben". Meg kell jegyezni, hogy ezt a vidéket a világháború során nem érte nagyobb légitámadás, mint ahogy az osztrák városok is megúszták a pusztítást.

Nem így Szombathely. Az itt élőknek különösképpen érdekes és szomorú lehet ez a történet, mivel hasonló méretű (láncos) bombák hullottak a városra 1945 március 4-én. Ezen a napon öt hullámban több száz tonna bombát dobtak a városra az angolszászok, több száz ember halálát és a fontos középületek, lakóházak elpusztítását okozva. Ilyen típusú bombák találták el, a többi között, a szombathelyi városházát, a székesegyházat, a Palace szállót.
Még mindig van 2. világháborús bombatölcsér Szombathelyen
ugytudjuk.hu Az utolsó támadásból maradhatott fent a mai napig. A legtöbb szombathelyi tudja, hogy a második világháború alatt a várost légitámadások érték, az utolsó 1945 március 26-án, a vasútállomást célozva. A bombák 70 százaléka célt tévesztett és egy üres területre hullt, rengeteg óriástölcsért robbantva a földbe.
A gyanafalvi mesterséges robbantás után elképesztő méretű kráter maradt. Ilyenből Szombathelyen, főleg a Lengyár felé vezető sávban anno több száz volt látható egészen a hetvenes évekig, a Joskar Ola lakónegyed megépítéséig. Most a felderítés után a bombára robbanófejet telepítettek, majd azt működésbe hozták.
A detonációt Szentgotthárdon is hallani lehetett.

Szólj hozzá!
Ez is csak annak volt köszönhető, hogy a családtagok rendíthetetlenül hívták a kórházat. Az önkormányzat már elhamvasztásra küldte az elhunytat, amire a hozzátartozók egyáltalán tudomást szereztek a gyászhírről.
Kondora István azt mondja, olyan megoldást terveznek, amely mindkét fél számára megnyugtató lesz.

Ha elektromos autót vennél a jövőben, ezen komponensek készültek a városodban
Az üzenet főleg a csatornák logói mellett jelenik meg.