2. világháborús bomba robbant fel a magyar határ közelében

ugytudjuk.hu 2020-03-07 08:25:00.000000
Még Szentgotthárdon is lehetett hallani a detonációt, hatalmas kráter maradt utána.

Az osztrák Krone Zeitung tudósítása szerint valószínűleg amerikai légibombát fedezett fel egy drón a burgenlandi Jennersdorfban (Gyanafalván), Szentgotthárd szomszédságában. Ilyenekkel pusztítottak Szombathelyen, 1945 március 4-én.

Jennersdorf, magyarul Gyanafalva, a trianoni döntés nyomán került Ausztriához, 1921-ben. A szentgotthárdi járás egyik fontos települése volt, de csak kevés magyar lakta. Felmérés szerint 1910-ben az 5 ezer lakosból 4 ezer 800 volt az osztrák, a többi magyar, szlovén, horvát.  Az elcsatolás után járási székhely lett, fontos kereskedelmi központ Graz, illetve a déli települések irányába (Fehring, Graz). Várossá az 1977-ben nyilvánították, akkor 4,5 ezren lakták, a magyarok száma 20 körül volt. A városban ma is sok magyar talál munkát, mivel fejlett az infrastruktúra és a bolthálózat.

Információink szerint régóta sejtették, hogy bomba van a földben, de ez csak egy teszt után derült ki egyértelműen. Egy helyi rendőr elmondta, hogy a sikeres drón teszt a jövőre nézve is biztató, mivel „sok hasonló tárgy lehet még a földben". Meg kell jegyezni, hogy ezt a vidéket a világháború során nem érte nagyobb légitámadás, mint ahogy az osztrák városok is megúszták a pusztítást.

Nem így Szombathely. Az itt élőknek különösképpen érdekes és szomorú lehet ez a történet, mivel hasonló méretű (láncos) bombák hullottak a városra 1945 március 4-én. Ezen a napon öt hullámban több száz tonna bombát dobtak a városra az angolszászok, több száz ember halálát és a fontos középületek, lakóházak elpusztítását okozva. Ilyen típusú bombák találták el, a többi között, a szombathelyi városházát, a székesegyházat, a Palace szállót.

Még mindig van 2. világháborús bombatölcsér Szombathelyen

ugytudjuk.hu Az utolsó támadásból maradhatott fent a mai napig. A legtöbb szombathelyi tudja, hogy a második világháború alatt a várost légitámadások érték, az utolsó 1945 március 26-án, a vasútállomást célozva. A bombák 70 százaléka célt tévesztett és egy üres területre hullt, rengeteg óriástölcsért robbantva a földbe.

A gyanafalvi mesterséges robbantás után elképesztő méretű kráter maradt. Ilyenből Szombathelyen, főleg a Lengyár felé vezető sávban anno több száz volt látható egészen a hetvenes évekig, a Joskar Ola lakónegyed megépítéséig. Most a felderítés után a bombára robbanófejet telepítettek, majd azt működésbe hozták.

A detonációt Szentgotthárdon is hallani lehetett. 

Szólj hozzá!

Egy szombathelyi covidos beteg halála után 9 nappal tudta csak meg a család, hogy mi történt

Ez is csak annak volt köszönhető, hogy a családtagok rendíthetetlenül hívták a kórházat. Az önkormányzat már elhamvasztásra küldte az elhunytat, amire a hozzátartozók egyáltalán tudomást szereztek a gyászhírről.

A SÁRVÁRI POLGÁRMESTER A TERVEZETT MUNKÁSSZÁLLÓRÓL: HANGULATKELTÉS!

Kondora István azt mondja, olyan megoldást terveznek, amely mindkét fél számára megnyugtató lesz.

ALMAFA NŐJNAGYRA
valami lófasz

valami lófasz bf

sfsdfsdfs

dfgfdgdf

qwe

eqwe

aaaaaa

aaaaaaaaaaa

Ezeket az alkatrészeket fogják Szombathelyen gyártani az elektromos autókba

Ha elektromos autót vennél a jövőben, ezen komponensek készültek a városodban

Már a tévécsatornákon is azt üzenik, hogy maradjunk otthon

Az üzenet főleg a csatornák logói mellett jelenik meg.

asd

asd

test67

test67