Három fideszes plakát letépéséért lopással gyanúsítanak egy soproni egyetemistát, miközben az MSZP plakátjait furgonnal ellopó emberek ellen nem indult eljárás

ugytudjuk.hu 2020-03-04 16:31:00.000000
Az is közrejátszhat, hogy a fiú apja a Győr-Moson-Sopron megyei szocialisták egykori vezetője.

Egy húszéves soproni egyetemista a választási kampányban leszedett három fideszes plakátot, most ezek miatt lopással gyanúsítják egy büntetőeljárásban, írja az Index. A lap hozzáteszi, hogy fideszes aktivisták kisbusszal szállítottak el több tucatnyi MSZP-s plakátot Győrben, de őket nem gyanúsítják, mert arra hivatkoznak, hogy csak szelektív hulladékgyűjtőbe akarták vinni a plakátokat.

„Vállalom a felelősséget a tettemért, hibát követtem el, már ott helyben megbántam, de eszembe sem jutott, hogy ez lesz a vége” - mondta a lapnak a soproni egyetemista, ifjabb Kránitz László. Az idősebb Kránitz László egyébként, nem mellesleg, a Győr-Moson-Sopron megyei szocialisták egykori vezetője. A fiát most lopással gyanúsítja az ügyészség, mert a kampány során lefújt néhány politikai plakátot, három fideszes transzparenst pedig a csomagtartójába tett.

4650 forintos kárt okozott, ez elég volt az azóta tartó büntetőeljárás elindításához.

A rendőrök akkor elkapták az ifjabb Kránitzot, azt mondták neki, ha beismerő vallomást tesz, akkor enyhe büntetésre számíthat. Kránitz elismerte a rongálást, vállalta azt is, hogy kifizeti a plakátokat, és az azok kötözőit. A jegyzőkönyvek alapján ifj. Kránitz a védőről, sőt gyakorlatilag mindenről lemondott, de az Index azt írja, a vallomás szövegéből is egyértelműnek látszik, hogy a fiatal nemigen lehetett a szükséges információk birtokában. Később szembesült tehát csak azzal, hogy nem szabálysértés, hanem lopás bűncselekménye az ellene felhozott eljárás alapja annak ellenére, hogy az már első kihallgatási jegyzőkönyvéből is világos, nem a táblák eltulajdonítása, megszerzése volt a célja, hanem idegesítette a fideszes túlsúly a városban.

Kránitz szerint egyértelmű, hogy azért lett büntetőeljárás az ügy vége, mert az apja baloldali politikus, már a rendőrségen is azt kérdezgették tőle, hogy az apukája ehhez mit fog szólni? Szerinte azonban nem is a rendőrök viselkedése kérdőjelezi meg a tisztességes eljáráshoz való jogát, hanem ami a büntetőügyben később történt és történik, hiszen ő és ügyvédje is úgy látják, a vádhatóság többszörösen bizonyította elfogultságát.

A fiú védője ezután egyenesen Polt Péterhez fordult, akitől azt kérte, hogy vizsgálja meg a fiú kihallgatását, valamint a felmerült visszásságokat, no meg azt, hogy 

hogyan fordulhat elő az ma Magyarországon, hogy ifj. Kránitz esetében jelenleg is büntetőeljárás van folyamatban úgy, hogy a vádhatóság saját dokumentációja szerint is szabálysértési összeghatár alatt maradt az okozott kár értéke.

A védő még azt is hozzáteszi, hogy az ifjabb Kránitz nem akarta eltulajdonítani a plakátokat, sőt, még a fiú is azt mondta, 

"nyilván kidobtam volna, minek őrizgetnék fideszes plakátokat!? Nagyjából biztos vagyok benne, hogy nem tartanánk itt, nem lennék gyanúsított, ha más a nevem."

Kránitz és védője ügyészségi kettős mércére vonatkozó véleménye elsősorban abból fakad, hogy a soproni eseményekkel szemben a Győri Járási Ügyészség tavaly nyáron éppen azzal az indokkal szüntetett meg egy büntetőeljárást, hogy az elkövetők szándéka nem az eltulajdonítás volt, hanem az, hogy szelektív hulladékgyűjtőbe vigyék azokat a plakátokat, amiket ők szedtek le. Abban az esetben nem Farkas Ciprián és Mágel Ákos fideszes politikusok 3 darab választási táblájáról volt szó, hanem

36 darab, összesen 44 ezer 784 forint értékű MSZP-s európai parlamenti választási plakátról.

A rajtaütést követően azonban, amikor a szocialisták győri elnöke, Pollreisz Balázs érte tetten a fideszes aktivistákat, amint kisbusszal szedték le és össze az ellenzéki plakátokat, az ügyészség nem látott törvényes indokot a büntetőeljárásra.

Az Index végül megkereste a Legfőbb Ügyészséget, és rákérdeztek, hogy felülvizsgálják-e a történteket. Csak annyi választ kaptak, hogy "a büntető eljárási szabályok szerint további jogorvoslatnak, így „felülvizsgálati kérelemnek” sincs helye."

Szólj hozzá!

Egy szombathelyi covidos beteg halála után 9 nappal tudta csak meg a család, hogy mi történt

Ez is csak annak volt köszönhető, hogy a családtagok rendíthetetlenül hívták a kórházat. Az önkormányzat már elhamvasztásra küldte az elhunytat, amire a hozzátartozók egyáltalán tudomást szereztek a gyászhírről.

A SÁRVÁRI POLGÁRMESTER A TERVEZETT MUNKÁSSZÁLLÓRÓL: HANGULATKELTÉS!

Kondora István azt mondja, olyan megoldást terveznek, amely mindkét fél számára megnyugtató lesz.

ALMAFA NŐJNAGYRA
valami lófasz

valami lófasz bf

sfsdfsdfs

dfgfdgdf

qwe

eqwe

aaaaaa

aaaaaaaaaaa

Ezeket az alkatrészeket fogják Szombathelyen gyártani az elektromos autókba

Ha elektromos autót vennél a jövőben, ezen komponensek készültek a városodban

Már a tévécsatornákon is azt üzenik, hogy maradjunk otthon

Az üzenet főleg a csatornák logói mellett jelenik meg.

asd

asd

test67

test67