Az információ gyönyörű - hirdeti az alábbi tudományos oldal, ahol igen részletes táblázatok alapján meggyőződhetünk a koronavírus kockázatairól. Figyelem, rémhírek helyett tényleges adatok bemutatása következik!
-
A fertőzöttek többségének állapota mérsékelt
A Kínai Járványmegelőzési és Járványvédelmi Központ adatai alapján - melyhez közel 45 ezer igazolt esetet vizsgáltak - a vírusfertőzöttek 80,9%-a enyhe tüneteket produkál, akár egy szimpla influenza esetén, nekik az otthoni lábadozást javasolják. 13,8%-uk már súlyosabb tünetekkel rendelkezik, őket kórházba kellett szállítani, 4,7% pedig kritikus állapotban van, ők azonnali ellátásra szorultak.

-
Az emberek többsége felépül a betegségből
Az amerikai Johns Hopkins Egyetem kutatói világszerte megerősített esetek vizsgálata alapján a következő adatokat hozták nyilvánosságra: a fertőzöttek 56,6%-a már meggyógyult, 40% jelenleg beteg és 3,5% esett áldozatul a járványnak.

-
A 60 év felettiek vannak leginkább veszélyben
Szintén a Kínai Járványmegelőzési és Járványvédelmi Központban állapították meg, hogy míg 50 éves kor alatt 1% körüli, addig 60 év felett már 3,6% a halálozási arány - 70 év felett ugyanez az arány 8%, 80 év felett pedig csaknem 15%.

-
Szintén nagyobb veszély fenyegeti a krónikus betegségben szenvedőket
Ezek közül leginkább a szív- és érrendszeri betegséggel élőknél magas a kockázat, ők ugyanis 10,5%-al nagyobb valószínűséggel halnak bele a fertőzésbe. Utánuk következnek a cukorbetegek (7,3%), majd a magas vérnyomással küszködők (6%), és a daganatos betegek (5,6%).

-
Fertőzés és halálozási ráta szempontjából inkább a sereghajtók közé tartozik
Igaz pontos adatok még nincsenek erről, de az alábbi táblázat alapján egy beteg 1,5-3,5 személyt képes megfertőzni, a halálozási ráta pedig 0,7 és 3,4% közé esik - ezzel messze elmarad olyan súlyos betegségektől, mint a kanyaró, az ebola, vagy a madárinfluenza.

-
Az egészségügy minőségét és a népesség átlagéletkorát figyelembe véve a halálozási arány országonként változik
Nem meglepő, hogy a vírus kiindulópontjában, Kínában regisztrálták a legtöbb beteget: a táblázat szerint 80738 esetet igazoltak eddig, ebből 3120 a halálos áldozatok száma - arányait tekintve ez 3,9%. Utána Dél-Korea következik, itt 7478 esetet regisztráltak, viszont 53 áldozattal a halálozási ráta viszonylag csekély (0,7%). Harmadik helyen Olaszország áll 7375 beteggel, ám az ottani 366 áldozattal náluk a legmagasabb ez az arány (5%).

-
Naponta 56-an halnak meg a fertőzésben világszerte, de ez még így is gyenge középmezőny
Inkább szörnyülködjünk el egy kicsit a tuberkulózis és a hepatitis számain.

-
Végezetül pedig nézzük hányszor került szóba a koronavírus a médiában
Az előző táblázatokból kivehető, hogy a kék mezőben feltüntetett betegségek, mint az atípusos tüdőgyulladás és a HIV mind sokkal veszélyesebbek a koronavírusnál, mégis ez utóbbit 1,1 milliárd (!) alkalommal említették a világ különböző médiafelületein - ez messze a legmagasabb szám, mint amit bármelyik komolyabb betegség tudhat magáénak. Ezek után érdemes lenne elgondolkoznunk, hogy valóban érdemes ekkora figyelmet fordítani a tömeges pánikkeltésre, vagy inkább higgadtan, józan fejjel, az alapvető higiéniai szabályokat követve próbálunk védekezni a betegség ellen.


Szólj hozzá!
Ez is csak annak volt köszönhető, hogy a családtagok rendíthetetlenül hívták a kórházat. Az önkormányzat már elhamvasztásra küldte az elhunytat, amire a hozzátartozók egyáltalán tudomást szereztek a gyászhírről.
Kondora István azt mondja, olyan megoldást terveznek, amely mindkét fél számára megnyugtató lesz.

Ha elektromos autót vennél a jövőben, ezen komponensek készültek a városodban
Az üzenet főleg a csatornák logói mellett jelenik meg.