Globális fennakadásokat okoz a koronavírus-járvány

Buda Fehér 2020-02-15 12:30:00.000000
Erőgépgyáraktól kezdve az olajpiacig, mindent megbolygatott a koronavírus.

Az erőgépeket gyártó JCB lelassította a termelését az Egyesült Királyságban, miután a koronavírus miatt megcsappantak a Kínából érkező alkatrészek. A cég 4000 embert foglalkoztat a szigetországban, nekik most rövidebbek lettek a munkanapjaik, 39 óráról 34 órára csökkentették a vezetők a munkahetet. Habár a dolgozók jól jártak, hiszen továbbra is a teljes fizetésüket kapják, a JCB lépése aggodalomra ad okot.

Mark Turner, a cég ügyvezető igazgatója a Guardiannek azt mondta, a JCB kínai beszállítóinak több mint 25 százaléka bezárta a gyárait. Azok, amelyek újból kinyitottak, azonban csökkentett kapacitás mellett dolgoznak, így nem tudják teljesíteni a megrendeléseket. 

Nem a JCB az egyetlen, amelynek meg kell küzdenie a koronavírus okozta fennakadások költségeivel. Kína legnagyobb cégének, az Alibabának a főnöke nemrég úgy nyilatkozott, hogy a vírus kitörése amolyan fekete hattyú esemény, ami alatt azt értette, hogy senki sem számíthatott arra, hogy a koronavírus ekkora fennakadásokat fog okozni. Daniel Zhang azt is elmondta, hogy az Alibaba közvetlenül is érzi a vírus hatásait, hiszen több eladójuk nem tud munkába állni, ezért egyre kevesebb áru jelenik meg a platformon.

A légitársaságok is megérzik a kieséseket, eddig 24 társaság törölte a Kínába tartó vagy a Kínából induló járatait, a British Airways például márciusig függesztette fel ezeket a járatokat, az American Airlines viszont egészen áprilisig.

A legmeglepőbb azonban az, hogy a Kínába exportáló szeszgyáraknak is kiesésekkel kell számolniuk. A francia Pernod Ricard például azt mondja, hogy a karantén miatt visszaesett a kereslet, ezért az év első felében biztosan csigalassúsággal fog nőni a profitjuk. Az eladások csökkenésének hátterében az áll, hogy több nagyobb Kínai városban bezárták a kocsmákat és az éjjeli szórakozóhelyeket, így nincs hol inniuk az embereknek. 

De még a Ralph Lauren is megérzi a vírus hatásait, az amerikai ruhamárka 55 és 70 millió dolláros kieséssel számol. A ruhamárka Kínai boltjainak ugyanis kétharmadát kellett bezárni a vírus miatt, ami az egész ellátási láncot megbolygatta. 

A legnagyobb gyomrost azonban az olajpiac kapta, a Nemzetközi Energiaügynökség számításai szerint az év első három hónapjában 435 ezer hordóval kevesebbet adtak el, mint 2019 utolsó három hónapjában. A több mint egy évtizeddel ezelőtti gazdasági válság óta most először történt meg az, hogy nem növekedtek az eladások egy új év első harmadában. 

Szólj hozzá!

Egy szombathelyi covidos beteg halála után 9 nappal tudta csak meg a család, hogy mi történt

Ez is csak annak volt köszönhető, hogy a családtagok rendíthetetlenül hívták a kórházat. Az önkormányzat már elhamvasztásra küldte az elhunytat, amire a hozzátartozók egyáltalán tudomást szereztek a gyászhírről.

A SÁRVÁRI POLGÁRMESTER A TERVEZETT MUNKÁSSZÁLLÓRÓL: HANGULATKELTÉS!

Kondora István azt mondja, olyan megoldást terveznek, amely mindkét fél számára megnyugtató lesz.

ALMAFA NŐJNAGYRA
valami lófasz

valami lófasz bf

sfsdfsdfs

dfgfdgdf

qwe

eqwe

aaaaaa

aaaaaaaaaaa

Ezeket az alkatrészeket fogják Szombathelyen gyártani az elektromos autókba

Ha elektromos autót vennél a jövőben, ezen komponensek készültek a városodban

Már a tévécsatornákon is azt üzenik, hogy maradjunk otthon

Az üzenet főleg a csatornák logói mellett jelenik meg.

asd

asd

test67

test67