Továbbra sem adja ki a Haladás Sportkomplexum vezetősége a közadatokat

ugytudjuk.hu 2019-08-13 11:09:00.000000
Mivel az elsőfokú bírósági ítélet után sem tudni, mire fogy el a közpénz, jön a másodfok.

A Transparency International még az év elején perelte be a Haladás Sportkomplexumot, miután a stadiont üzemeltető Haladás Sportkomplexum Fejlesztő Nonprofit Kft. közérdekű adatigénylést követően nem volt hajlandó kiadni az üzemeltetéséhez készült hatástanulmányt. A céget vezető Gál Sándor akkor azt állította, hogy a hatástanulmány nem minősül közadatnak, illetve a létesítményt hátrányosan érintené gazdasági versenyhelyzetben, ha ezek az adatok napvilágot látnának.

A Transparency nem fogadta el ezt az érvelést, ők ugyanis azt állítják, hogy a stadion 15,6 milliárd forintnyi közpénzből épült, és üzemeltetéséhez az önkormányzat is hozzájárul, így a tervet a Kft.-nek ki kell adnia. A bíróság végül májusban hozott elsőfokú ítéletet, akkor kötelezték a stadion üzemeltetőit, hogy küldjék el a Transparency International e-mail címére a koncepció azon részeit, amelyeket az ítéletben meghatároztak. Ezt meghaladóan Szombathelyi Járásbíróság a keresetet elutasította.

A bíróság májusban azt is megállapította, hogy az üzemeltető egy közfeladatot ellátó szerv, ezért köteles a kezelésében lévő közérdekű adatok kiadására. Hozzátették, hogy a közérdekű adat kiadása megtagadható, ha az adat további jövőbeni döntés megalapozását szolgálja, vagy a közérdekű adat megismerése a közfeladatot ellátó szerv működését veszélyeztetné. A bíróság ezen felül megállapította, hogy Gál Sándor indokolatlanul korlátozta a közérdekű adatokhoz való hozzáférést a Transparency részére, mivel a dokumentumot teljes egészében, tartalmától függetlenül a nyilvánosság korlátozás alá vonta.

A szervezet azonban nem volt megelégedve a bíróság döntésével, az Ugytudjuk úgy értesült, hogy a tárgyalást másodfokon, a Szombathelyi Törvényszéken viszik tovább. A Transparency Internationaltől megtudtuk, hogy álláspontjuk szerint nonszensz, hogy egy közpénzből épült, és közpénzből működő sportkomplexum üzleti titokra hivatkozzon, már csak azért is, mivel a régióban nincs akkora stadion, aminek a mérete megközelítené a szombathelyiét. A szervezet szerint éppen ezért nem sérülne a sportkomplexum versenyhelyzete, ha a nyilvánosság is megismerhetné, hogy milyen szolgáltatókkal milyen szerződéseket kötöttek, milyen bérleti konstrukciókat építettek ki.

A másodfokú tárgyalás időpontját már ki is írták, ez 2019. szeptember 19-én esedékes a Szombathelyi Törvényszéken.

A Haladás Sportkomplexumot 2017 novemberében adták át. Azóta sincs a létesítménynek külsős üzemeltetője. Szakemberek szerint egy ilyen épület éves költségei 500 millió forint körül mozognak. A tavalyi, szombathelyi városi költségvetésben a Haladás több tételnél is szerepel. Sportkomplexum használatra 132 + 37 millió forintot kapott a HVSE, a sportegyesület és a focicsapat egyéb támogatás címén összesen 219 millió 440 ezer forintot kapott, amiről nem tudni, hogy mennyi ment el ebből az üzemeltetésre. 

Szólj hozzá!

Egy szombathelyi covidos beteg halála után 9 nappal tudta csak meg a család, hogy mi történt

Ez is csak annak volt köszönhető, hogy a családtagok rendíthetetlenül hívták a kórházat. Az önkormányzat már elhamvasztásra küldte az elhunytat, amire a hozzátartozók egyáltalán tudomást szereztek a gyászhírről.

A SÁRVÁRI POLGÁRMESTER A TERVEZETT MUNKÁSSZÁLLÓRÓL: HANGULATKELTÉS!

Kondora István azt mondja, olyan megoldást terveznek, amely mindkét fél számára megnyugtató lesz.

ALMAFA NŐJNAGYRA
valami lófasz

valami lófasz bf

sfsdfsdfs

dfgfdgdf

qwe

eqwe

aaaaaa

aaaaaaaaaaa

Ezeket az alkatrészeket fogják Szombathelyen gyártani az elektromos autókba

Ha elektromos autót vennél a jövőben, ezen komponensek készültek a városodban

Már a tévécsatornákon is azt üzenik, hogy maradjunk otthon

Az üzenet főleg a csatornák logói mellett jelenik meg.

asd

asd

test67

test67