Csütörtök délután a Magyar Tudományos Akadémia elnökségének ülésével egy időben tartott demonstrációt az Akadémiai Dolgozók Fóruma az intézmény székházánál, majd onnan az Innovációs és Technológiai Minisztérium elé vonultak, hogy tiltakozzanak az Akadémia kutatóintézeteink kormányzati elszakítása ellen.
A tiltakozók az elnökségtől azt kérték, hogy a kormány által beterjesztett átalakítási koncepciót ne fogadják el, mert az szerintük
- konkrétumokat alig tartalmaz,
- nem indokolja, hogy miért van szükség az MTA kutatóintézeteinek nagyrészt a kormányzat irányítása alá vonására,
- nem indokolja, hogy miért vonják el az MTA-tól a forrásait,
- nem rendezi, hogy kutatóhálózata nélkül milyen szempontok szerint működik majd az Akadémia.
Az Akadémiai Dolgozók Fóruma azt is követeli, hogy amennyiben feláll egy szélesebb tárgyalóbizottság az ITM-mel, akkor ott a dolgozókat is képviselhessék.
A demonstrálók a Lánchídon át vonultak az ITM budai épületéhez, az addigra ezres nagyságrendűre duzzadt tömeg megtöltötte a Lánchidat. A vonulás során többször skandálva követelték Palkovics László innovációs és technológiai miniszter lemondását.

Az ITM elé érve a beszédek alatt sorra nyíltak ki belülről a minisztérium ablakai, vélhetően, hogy minél több helyre behallatszódjanak az elhangzottak. Több beszéd is hangsúlyozta, hogy követelik az MTA és kutatóintézeteinek egységét és függetlenségét.
Hatalmas összegekről dönthet a kormány, ha maga alá gyűri az MTA-t
Unyatyinszki György Egy nagyon valószínű ok, amiért a kormány utazik az Magyar Tudományos Akadémia forrásaira. Harcot hirdetett az akadémia forrásaiért az MTA elnöke, Lovász László - ezt maga nyilatkozta szerdán az ATV-nek. Az MTA korábban több mint 40 milliárd forintból működött egy évben a kutatóintézeteivel együtt, illetve ehhez társultak kutatási pályázati források, nagyrészt uniós finanszírozással.
A tiltakozók elmondták, hogy Palkovics tárgyalási stílusa fényévekre van attól, amit a nemzetközi tudományos közegben elfogadott, noha a miniszter pont erre a közegre hivatkozva akarja szándékai szerint erővel átalakítani az MTA-t. Elítélték a kormányzati befolyás erősödését, ugyanis a miniszter ajánlata szerint a kutatóhálózatot érintő ügyekben egy, az MTA és a minisztérium által kinevezett tanács döntene, ám annak elnökét a miniszter nevezné ki.

Átadták 10 pontos követelésüket az ITM egyik képviselőjének, melyben főként a kutatóhálózat és az MTA egységének sérthetetlenségét kérik, illetve a pénzek elvonásával ne zsarolják az MTA-t, valamint a kutatók számára kiszámítható jövőt és fizetéseket kértek.

Szólj hozzá!
Ez is csak annak volt köszönhető, hogy a családtagok rendíthetetlenül hívták a kórházat. Az önkormányzat már elhamvasztásra küldte az elhunytat, amire a hozzátartozók egyáltalán tudomást szereztek a gyászhírről.
Kondora István azt mondja, olyan megoldást terveznek, amely mindkét fél számára megnyugtató lesz.

Ha elektromos autót vennél a jövőben, ezen komponensek készültek a városodban
Az üzenet főleg a csatornák logói mellett jelenik meg.