VIDEÓ - Ungár Péter: Nem jó, hogy az állam választja majd ki a színházak igazgatóit

ugytudjuk.hu 2019-12-20 14:30:00.000000
Kálomista Gábor, a Thália Színház jobboldali igazgatója szerint mindig is voltak hivatásos hüppögők, akik minden ellen tüntetnek.

Az LMP országgyűlési képviselője a HírTV Plusz-mínusz c. műsorában vitázott.

A műsorvezető rögtön azzal indított, hogy Ungár Péternek mi a baja a Thália Színházzal és úgy egyébként a jobboldali kultúrszínházakkal, amik még egyáltalán működhetnek a nagy liberális elnyomásban.

Ungár kifejti, hogy neki a Férfiagy c. darab ugyan nem tetszett, de ez csak a magánvéleménye, mint országgyűlési képviselő természetesen nem szólhat és nem is szól bele abba, milyen darabokat adnak.

Kálomista itt arra hívja fel a figyelmet, hogy a tudósításokban ez nem így szerepelt, mert azokban az egész Thália Színház minőségtelenségéről beszélt a képviselő.

Itt kialakult egy kisebb vita, hiszen amíg Ungár Péter szerint a parlamenti jegyzőkönyv a hiteles forrás, és abban nem esik szó ilyenről, Kálomista Gábor véleménye az, hogy ezt úgysem olvassa senki, és a tudósítások jutnak el az emberekhez.

Az országgyűlési képviselő szerint ha valakit megsértett erre a félreértésre alapozva, azoktól elnézést kér, hiszen nagyra tartja a művészek munkáját, viszont amíg a Kálomista Gábor a "zaklatószínház" kifejetést foggal-körömmel védi, addig a kollektív ítéletre ne legyen panasza.

A beszélgetés következő részében a színházigazgató szerint nem szabadna véleményt mondania a képviselőnek egy darabról, mert az beleszólás a színházi munkába.

Kálomista Gábor: Miért követeli meg tőlem, hogy legyen benne [a darabban] konzervatív vagy bármilyen értékrend?

Ungár Péter szerint neki is, mint minden magyar állampolgárnak, lehet véleménye a Férfiak c. előadásról.


 

Kálomista Gábor: Ez olyan, mintha valaki este a fürdőszobájában csendesen örömet szerez magának egy pornófilm nézése közben, majd másnap megerőszakol a Hősök terén egy nőt délben.

- értette ezt arra kicsit zavarosan, hogy szerinte egy képviselőnek tudni kell a különbséget a Facebook posztok és az országgyűlésben elhangzottak között.

Kálomista véleménye, hogy hiába nyomták át erővel, pusztán 50 óra alatt a színháztörvényt, annak idején amikor a Filmtörvényt is elfogadták, az is egy új dolog volt, ami megmentette a filmszakmát. Sok díjat is szereztek azóta a művészeink, pedig akkor is voltak hivatásos hüppögők, és sokan állandóan tüntetnek minden ellen.

A beszélgetés ezután teljesen áttért a kulturális törvény módosítására, amely ellen Szombathelyen is tüntetés volt.

Ungár szerint a HírTV és a Pesti Srácok három évig azzal támadta a MeToo kampányt, hogy ez egy liberális kampány. A műsorvezető állítása szerint ugyanakkor ilyen nem volt, illetve a nyugati MeToo kampányt valóban kritizálták, ellenben a magyar nőjogi törekvések jogosak - ennek egyik aspektusa a "zaklatószínház" ügy is a Katonában.

Ennél a pontnál egyébként minden résztvevő egyetértett abban, hogy egy zaklatási ügyben nem elég egy belső etikai vizsgálat, itt hatóságnak kéne már eljárnia.

A véleménykülönbség akkor kezdődött, amikor az LMP országgyűlési képviselője kifejtette, hogy a zaklatási probléma minden munkahelyet érint, a színházigazgató szerint viszont egy színész az arcát adja, ő nem tud máshová menni dolgozni, de egy ápolónő át tud menni egy másik kórházba, vagy az ország másik végébe.

Kálomista azt mondja, a kultúrában maximális liberális többség van. A műsorvezető pedig értetlenkedve adta a nézők tudtára, hogy miért megy utcára az egész "balliberális színházvilág", pedig a új törvénnyel kapcsolatban már csak egy kritika van, a zaklatószínház kifejezés.

Ungár Péter: Nem, az igazgatók kinevezése a probléma!

Kálomista szerint ha az állam ad pénzt, akkor joga van neki kinevezni a vezetőt. Ungár viszont nem érti, hogy ha egy színház vegyes fenntartással működik (mint például Szombathelyen), akkor miért a kormány mondja meg, ki üljön az élén.

Szombathelyen az önkormányzati választások előtt Jordán Tamást el akarták távolítani a színház éléről, helyére pedig azt az Eperjes Károlyt kívánták megtenni, aki már korábban is a felsőbb, kézi irányítás híve volt. Akkor végül az volt a Fidesz álláspontja, hogy Szombathely Megyei Jogú Város dönthessen arról, ki legyen a helyi színház igazgatója, ám mivel most többségben van az ellenzék, ezt a kinevezési jogot el akarják venni - érvelt Ungár Péter.

A műsorvezető szerint éppen a budapesti ellenzéki politika akar beleszólni a kulturális életbe.

A beszélgetés végén Nagy Ervinről váltottak még pár szót a felek, aki úgy fogalmazott a napokban, hogy ha a művészek a kreatív energiájukat az kormány ellen fordítanák, akkor a kormányzat nagy szarban lenne.

A beszélgetés alább tekinthető meg teljes hosszában:

Security Check Required

null

Szólj hozzá!

Egy szombathelyi covidos beteg halála után 9 nappal tudta csak meg a család, hogy mi történt

Ez is csak annak volt köszönhető, hogy a családtagok rendíthetetlenül hívták a kórházat. Az önkormányzat már elhamvasztásra küldte az elhunytat, amire a hozzátartozók egyáltalán tudomást szereztek a gyászhírről.

A SÁRVÁRI POLGÁRMESTER A TERVEZETT MUNKÁSSZÁLLÓRÓL: HANGULATKELTÉS!

Kondora István azt mondja, olyan megoldást terveznek, amely mindkét fél számára megnyugtató lesz.

ALMAFA NŐJNAGYRA
valami lófasz

valami lófasz bf

sfsdfsdfs

dfgfdgdf

qwe

eqwe

aaaaaa

aaaaaaaaaaa

Ezeket az alkatrészeket fogják Szombathelyen gyártani az elektromos autókba

Ha elektromos autót vennél a jövőben, ezen komponensek készültek a városodban

Már a tévécsatornákon is azt üzenik, hogy maradjunk otthon

Az üzenet főleg a csatornák logói mellett jelenik meg.

asd

asd

test67

test67