Ranger, a németjuhász kiskutya már két éves, de a képek alapján ezt nehezen lehetne megmondani róla. Az amerikai Arizonában élő négylábú ugyanis fiatal korában megállt a növésben. A kutya gazdája, Shelby Mayo azt mondja, hogy ugyan a kiskutyája örökre cuki apróság marad, de egy ritka betegség ennek az ára.
A gazdái akkor vették észre, hogy valami baj van Rangerrel, amikor a kutya epeférgekkel fertőződött meg. Ugyan a férgeket sikerült leküzdenie, de később elmaradt a nagy növekedés, ami a kiskutyákra jellemző. Ranger orvosa ekkor jött rá, hogy a kutya törpeségben szenved, ezért nem fejlődött úgy, mint a társai.

A négylábúnak azonban nem csak ez a problémája, a férgek leküzdése óta többfajta betegséget is összeszedett. A legfeltűnőbb az volt, amikor a kutya bőre foltokban durván kiszáradt, majd nekiállt csomókban hullani a szőre.

Ranger azonban ezen is túljutott, és minden betegsége ellenére teljesen normális, boldog kutyaéletet él. Shelby szerint a kis kedvencét nem hátráltatja semmiben az, hogy örökre kistestű eb marad. Imád labdázni, és a két másik testvérével játszani, még akkor is, ha ők már rég lehagyták a növésben.
A kutyatörpeség egyébként igencsak ritka betegség, alig néhány ismert esetről tudnak az állatorvosok a világon. Shelby szerint egyébként Ranger tenyésztőjének a hibája az, hogy az eb ilyen pici maradt, szerinte ugyanis a tenyésztő két olyan kutyát pároztatott, amelyekről nem tudta, milyen kiskutyákat fog összehozni. Shelby ezt egyébként meg is beszélte az emberrel, akitől Rangert vette, reméli, hogy a jövőben nem pároztatja a kutya szüleit.

Szólj hozzá!
Ez is csak annak volt köszönhető, hogy a családtagok rendíthetetlenül hívták a kórházat. Az önkormányzat már elhamvasztásra küldte az elhunytat, amire a hozzátartozók egyáltalán tudomást szereztek a gyászhírről.
Kondora István azt mondja, olyan megoldást terveznek, amely mindkét fél számára megnyugtató lesz.

Ha elektromos autót vennél a jövőben, ezen komponensek készültek a városodban
Az üzenet főleg a csatornák logói mellett jelenik meg.