A baloldali frakció (Éljen Szombathely!-MSZP-DK-Együtt) kezdeményezte, hogy Szombathelyen hívja össze a polgármester a közgyűlést, és rendkívüli ülésen tárgyalja azt az előterjesztést, amit ha elfogad a testület, akkor a 100%-ban önkormányzati tulajdonú cégeknél nem lehet elrendelni majd a 400 órában maximalizált túlórát.

A túlóra megemelését a Fidesz törvény módosítással változtatta meg, bár ez ellenzéki pártok véleménye szerint a szavazás nem volt szabályos.
A mai szombathelyi ülésen az Éljen Szombathely! frakció teljes egészében megjelent. Balassa Péter Jobbikos képviselő szintén, akár csak Molnár Miklós a Pro Savaria színeiben megválasztott, majd alpolgármesteri széket kapott képviselő is.

A Fidesz azonban, az ülést levezető polgármester kivételével, teljes létszámmal maradt távol. Az ok egyébként roppant egyszerű. Ahogy arról elsőként beszámoltunk, Lendvai Ferenc frakcióvezető éppen Lake Placidben a Nemzetközi Téli Olimpiai Játékokon vezeti a szombathelyi delegációt. Így semmilyen esetre sem lett volna meg a Fidesz többsége, ami eddig is csupán egy szavazaton múlt, hiszen 11-10 arányban vannak a városvezetők és az ellenzékiek.
Lendvai távolmaradásával tehát borult a többség. A Fideszesek pedig úgy látszik nem annyira szeretnek beleszaladni a pofonba, magára hagyták hát a polgármestert.
Lendvai külföldi útja többször is szóba került, amit Puskás a sport nemes ügyével magyarázott. Távol álljon tőlem, hogy bántsam a sportolókat és eredményes versenyzést kívánok a jégkorongozóknak és az alpesi síelőknek, ám velük edzők, sportvezetők is kiutaztak. Lendvai Ferenc, aki egyébként még csak nem is sportért felelős bizottsági tag vagy alpolgármester (Az Koczka Tibor alpolgármester.) mivel tud hozzájárulni a gyerekek eredményes versenyzéséhez talán csak az ördög tudja, vagy még tán az sem.

Puskás a vert helyzetből próbált meg előnyt kovácsolni. Nem nagyon sikerült neki. Az a magyarázat, miszerint az önkormányzati cégek felénél eddig sem rendeltek el túlórát, és biztos eztán sem fogják, elég gyenge lábakon állt. Ez nagyjából olyan lenne, mint hogy vegyük ki a lopást a büntető törvénykönyvből, evvégre a statisztikák szerint a magyar összlakosságra levetítve viszonylag kicsi a lopások aránya. Bár lehet a példa szélsőséges, ám talán annál érthetőbb.
10 igen és 1 nem szavazat volt az arány. Puskás Tivadar volt az egyetlen, aki nemet nyomot, Molnár Miklós ekkor már nem volt a teremben.

A helyzetet semmi sem írja le jobban annál, hogy a szavazás közben kissé bizonytalan Puskást végül Nemény András (Éljen Szombathely!-MSZP-DK-Együtt) frakcióvezető segítette ki, azt mondta a polgármester felé: Polgármester úr, vége van!
A közgyűlés utáni door step sajtótájékoztatón Nemény Andrástól elhangzott, hogy volt egy olyan ügy, amiben az összes ellenzéki párt az Éljen Szombathely!, az MSZP, az LMP, a DK, a Momentum, a Jobbik, a V, mint Vas Egyesület és a Magyar Kétfarkú Kutya Párt egyetértett és közösen tudták képviselni Szombathelyt a közgyűlésben. A frakcióvezető szerint a Fideszes képviselők cserben hagyták a polgármestert, aki láthatóan nem tudott mit kezdeni a helyzettel. Operatív csoportot fognak alapítani, aminek az lesz a feladata, hogy végigjárják a szombathelyi és a vasi nagy munkáltatókat, akiknél szeretnék elérni, hogy magukra nézve vállaljanak kötelezettséget abba, hogy nem élnek a törvény adta 400 órás túlóra lehetőségével.

Balassa Péter (Jobbik) azzal egészítette ki az elhangzottakat, hogy ebben az ügyben össze kellett fognia az ellenzéknek, hiszen a magyar munkavállalókat kellett képviselniük. Egy ilyen összefogással a Fidesz rezsimet meg lehet roppantani - tette hozzá.

Szólj hozzá!
Ez is csak annak volt köszönhető, hogy a családtagok rendíthetetlenül hívták a kórházat. Az önkormányzat már elhamvasztásra küldte az elhunytat, amire a hozzátartozók egyáltalán tudomást szereztek a gyászhírről.
Kondora István azt mondja, olyan megoldást terveznek, amely mindkét fél számára megnyugtató lesz.

Ha elektromos autót vennél a jövőben, ezen komponensek készültek a városodban
Az üzenet főleg a csatornák logói mellett jelenik meg.