November elején írtunk róla, hogy egészen komoly megtorpanás látszik a szombathelyi Romkert-projektben.
Korábban arról volt szó, hogy a 1,2 milliárdos TOP finanszírozásból épülhet meg a helytartói mozaikot bemutató új fogadóépület. Az épület nem egy látványtervet is kapott.

Az építkezésnek több fázisa van. Elsőként felszedték a mozaikot, mivel az a régi, korszerűtlen épületben már komoly romlásnak indult. Ezt darabokban vitték el a restaurátorok, hogy aztán visszaállítsák eredeti állapotába. A mozaik megmenekült, jelenleg a Savaria Múzeum Látványtárában van, ahol megfelelő klímán tárolják a szakemberek.
A második fázisban a régészek feltárták a területet. Két dolgot vizsgáltak. Egyrészt, hogy a területen milyen leletekre bukkannak, másrészt pedig, hogy a leendő épület felépítéséhez megfelelőek-e a talajviszonyok.
Ezt előkészítve készült egy úgynevezett tanulmányterv, ezt Vasáros Zsolt készítette el, ezért is kerültek ki látványtervek a beruházással kapcsolatban.
Korábbi cikkünkben írtuk, hogy úgy tudni, a Kormányhivatal szólt közbe, többek között az épület nagyságát és annak elhelyezkedését kifogásolták. Különösen az okozott problémát, hogy a fogadóépületből be lehet látni a szomszédos egyházmegyei kollégium szobáiba. Már november elején írtunk a Kormányhivatalnak, egyelőre azonban nem válaszoltak.
A Romkert területe a Szombathelyi Egyházmegyéhez tartozik, a Savaria Múzeum pedig a vagyonkezelője. Így az egyháznak is beleszólása van abba, hogy mit építenek a területére. A Gazdasági Bizottság mai ülésének anyagából derül ki, hogy:
Azt már én teszem hozzá, hiszen egyébként az anyagból is ez derül ki, hogy így a beruházás nem fog megvalósulni.

A projektnek így is vannak költségei:
- A városnak ki kell fizetnie 11 millió 181 ezer 80 forintot az ABC Group Ingatlan Fejlesztő és Üzemeltető Kft.-nek a tervekre.
- A Savaria Városfejlesztési NKft.-nek pedig szakértői szolgáltatásért jár 7 millió 302 ezer 500 forint.
- És amit az anyag nem taratlamaz, de nyilván ki kellett fizetni, az az előkészítő terv, a régészek díja, és az egyéb felmerülő költségek.
A Romkert ezzel egyébként visszakerülhet az Egyház vagyonkezelésébe, hiszen a múzeumnak már nincs rá szüksége.
A TOP-ból kapott 1,2 milliárd forint pedig valószínű, hogy a szombathelyi utak felújítására megy majd el. Erről a Bizottsági tárgyalás után a december 10-re összehívott közgyűlés dönt majd.
Ezzel a Vásárcsanok után egy újabb, nagy dirrel-durral bejelentett látványberuházás hiúsul meg Szombathelyen.

Szólj hozzá!
Ez is csak annak volt köszönhető, hogy a családtagok rendíthetetlenül hívták a kórházat. Az önkormányzat már elhamvasztásra küldte az elhunytat, amire a hozzátartozók egyáltalán tudomást szereztek a gyászhírről.
Kondora István azt mondja, olyan megoldást terveznek, amely mindkét fél számára megnyugtató lesz.

Ha elektromos autót vennél a jövőben, ezen komponensek készültek a városodban
Az üzenet főleg a csatornák logói mellett jelenik meg.