Pontosan ezért lett a magyar tévézés történetének egyik legjobb sorozata az HBO gyártásában készült Aranyélet, ugyanis olyan példákat, hogy a hazai közéletből, amely egy cseppet sem rugaszkodik el a valóságtól.

Miklósiék történetét 2015-ben kezdte el mesélni a csatorna, kezdetben egy finn sorozat remakeje volt, majd a hangos közönségsiker érkeztével a sorozat kezdet eltérni az eredetitől, és még inkább olyan szálakat hoztak a forgatókönyvírók a sztoriba, ami a mai magyarországi közélettől egy picit sem idegen.
Bármennyire is furcsa az Aranyélet legalább annyira működik korrajzként, mint annak idején a Szomszédok. Ám itt nem tisztességes taxisofőrök, és a vásárlót egyetlen dekával sem megákosító bolti eladókról van szó, hanem ügyeskedő, szemrebbenés nélkül hazudó vagy ha kell, még embert is ölő, élére vasalt vállalkozókról. Jah kérem, hát változott a világ.

Amíg a sorozat első évada a kifelé élő, ám belül a totális megsemmisülés határán táncoló Miklósi családot mutatta be, addig a második szezon már az időben vissza vissza nyúló, a rendszerváltáskor optimista, majd hatalmas csalódó generációt mutatta be. Olyan csodás, mindenki számára emlékezetes otthoni ügyeskedéssel, mint a biogiliszta. (Egy generáció futott csöcsre ezzel a tuti befektetéssel.)
Most a harmadik évadra eljutottunk oda, hogy a mai kor üzleti és politikai összefonódásait kapjuk tálcán. Mert azon már egy picit sem lepődik meg a néző, hogy ha államtitkári szinten nyúlnak egy befektetés hóna alá, akkor olyan simán megy a megvalósulás felé, mint a forró kés a vajban. Így pedig az sem kérdés, hogy lehet e szakítani egy üzlettel, a kérdés csak az, hogy mennyit.

Na de mi is az Aranyélet? A sorozat utolsó évada leginkább ezt a kérdést teszi fel, illetve azt, hogy mit lehet, kell beáldozni a felhőtlen, nagylábú életért. Valóban csak a pénz számít? Annyira, hogy még a családi kapcsolatokat is félre tegye az ember? Szereplőink nem egyszer kapnak erre a kérdésre igen csak húsba vágó választ.

A karaktereink látszólagos révbe érése igen csak múlandó. A sorozat pedig olyan véget ér, amire még a leggyakorlottabb tévénéző sem számítana, ráadásul az alkotók arra is kényesen figyeltek, hogy egyetlen általuk felépített szobrot se döntsenek le a közönség kedvéért. Ha van magyar sorozat, amit a legnagyobbakkal lehet egy lapon emlegetni, akkor az egészen biztosan, az Aranyélet!

Szólj hozzá!
Ez is csak annak volt köszönhető, hogy a családtagok rendíthetetlenül hívták a kórházat. Az önkormányzat már elhamvasztásra küldte az elhunytat, amire a hozzátartozók egyáltalán tudomást szereztek a gyászhírről.
Kondora István azt mondja, olyan megoldást terveznek, amely mindkét fél számára megnyugtató lesz.

Ha elektromos autót vennél a jövőben, ezen komponensek készültek a városodban
Az üzenet főleg a csatornák logói mellett jelenik meg.